FREE Beer!

2011 Entries

NoNameTeamClubType
1 Darren Wrintmore Team WrintmoreAvon Valley Runners 2 hour family walk
2 Andrea Wrintmore Team Wrintmore  2 hour family walk
3 Kira Wrintmore Team Wrintmore  2 hour family walk
4 Jaret Wrintmore Team Wrintmore  2 hour family walk
5 John Carr  Greyhounds HHH 3 hour men run
6 Simon Jones  Wells City Harriers 3 hour men run
7 David Price Price Family  2 hour family walk
8 Claire Price Price Family  2 hour family walk
9 Rachel Price Price Family  2 hour family walk
10 Hannah Price Price Family  2 hour family walk
11 Dan Booth  M.D.C. 3 hour men run
12 Richard Sweet  Best Available Tortoises 3 hour men run
13 Gavin Clegg  Poole Runners 3 hour men run
14 Jo Purchase Team JoTaunton Hash House Harriers 2 hour team run
15 Roger Caldwell    3 hour men run
16 Ann Walford Team 123Chichester Runners & AC 3 hour team run
17 Roy Walford Team 123Chichester Runners & AC 3 hour team run
18 Paul Butler Butler Bashers  2 hour family run
19 Rachael Butler Butler Bashers  2 hour family run
20 Claire Butler Butler Bashers  2 hour family run
21 Susan Cook  avon valley runners 2 hour ladies run
22 Rob Wells Flaming Wells  2 hour family walk
23 Judith Malim Flaming Wells  2 hour family walk
24 Louisa Wells Flaming Wells  2 hour family walk
25 John Brown  Wells City Harriers 2 hour men run
26 Simon Dunk  VC&AC 3 hour men run
27 Jenny Hayden-Briffett Wembdon Wanderers  2 hour family run
28 Rob Hayden-Briffett Wembdon Wanderers  2 hour family run
29 Andrew Hayden-Briffett Wembdon Wanderers  2 hour family run
30 Edward Hayden-Briffett Wembdon Wanderers  2 hour family run
31 Philip Kelley Team Kelley  1 hour family walk
32 Kerry Kelley Team Kelley  1 hour family walk
33 Mary Kelley Team Kelley  1 hour family walk
34 Jack Kelley Team Kelley  1 hour family walk
35 Ian Purnell Sarah is 31 tomorrowWeston Athletic 3 hour team run
36 Sarah Ridout Sarah is 31 tomorrowWeston Athletic 3 hour team run
37 Jake Baynes  Mendip Hash 3 hour men run
38 Isaac Johnson Taunton HashTaunton Hash 3 hour team run
39 Steve Johnson  Taunton Hash 1 hour men run
40 (more to follow) Taunton HashTaunton Hash 3 hour team run
41 Simon Lock  TRA 3 hour men run
42 Shaun Aherne Chiltern Walkers  1 hour family walk
43 Andrea Aherne Chiltern Walkers  1 hour family walk
44 Joseph Aherne Chiltern Walkers  1 hour family walk
45 Rosie Aherne Chiltern Walkers  1 hour family walk
46 Jonathan Barnard    3 hour men run
47 Declan Gray  mh4 3 hour men run
48 Hilary Barnard    2 hour ladies run
49 Suzy Dymond-White Harry and the Hurricanes  3 hour family run
50 Rosemarie Bugdale Harry and the Hurricanes  3 hour family run
51 Harry Brooks Harry and the Hurricanes  3 hour family run
52 Tristan Wilson Team WilsonNailsea 2 hour family run
53 Karen Wilson Team WilsonNailsea 2 hour family run
54 Dillon Wilson Team WilsonNailsea 2 hour family run
55 Frances Wilson Team WilsonNailsea 2 hour family run
56 Anthony Vangasse Team VangasseNA 2 hour team run
57 Chris Spenceley Family Spenceley  1 hour family walk
58 Katya Spenceley Family Spenceley  1 hour family walk
59 Zoe Spenceley Family Spenceley  1 hour family walk
60 Stella Spenceley Family Spenceley  1 hour family walk
61 Rosa Spenceley Family Spenceley  1 hour family walk
62 Tom Weller The Winners of the Mendip Mashup  1 hour family walk
63 Jennie Richmond The Winners of the Mendip Mashup  1 hour family walk
64 Thea Weller The Winners of the Mendip Mashup  1 hour family walk
65 Samson Weller The Winners of the Mendip Mashup  1 hour family walk
66 Carol Roberts  Eagle Lane Ramblers 3 hour men walk
67 Charlie August Team VangasseNA 2 hour team run
68 Reagan DMello Team VangasseNA 2 hour team run
69 Abdul Giwa Team VangasseNA 2 hour team run
70 Jon Hind Team VangasseNA 2 hour team run
71 Mark Organ Team Organ  2 hour team run
72 James Miller Team Organ  2 hour team run
73 Anthony Simpson Team Organ  2 hour team run
74 David Willan Team Organ  2 hour team run
75 Stephen Ellis Team Organ  2 hour team run
76 Graham Clarke Hardley TottonHardley Runners 3 hour team run
77 Sean Driscoll Hardley TottonHardley Runners 3 hour team run
78 Theresa Hudson We put the Arrr in runningTeam Awesome 3 hour team run
79 Konrad Paszkiewicz We put the Arrr in runningTeam Awesome 3 hour team run
80 Kate Le Cocq We put the Arrr in runningTeam Awesome 3 hour team run
81 Emily Cook We put the Arrr in runningTeam Awesome 3 hour team run
82 Emmanuel The French We put the Arrr in runningTeam Awesome 3 hour team run
83 Amy Filby We put the Arrr in runningTeam Awesome 3 hour team run
84 Ollie Price We put the Arrr in runningTeam Awesome 3 hour team run
85 Rachel Bussell The Mountlands Mob  1 hour family walk
86 Andrew Bussell The Mountlands Mob  1 hour family walk
87 James Bussell The Mountlands Mob  1 hour family walk
88 Lucy Bussell The Mountlands Mob  1 hour family walk
89 Matthew Bussell The Mountlands Mob  1 hour family walk
90 Elaine Sage Somer FilliesSomer AC 2 hour team run
91 Fiona Faulkner Somer FilliesSomer AC 2 hour team run
92 Tessa Griffiths Somer FilliesSomer AC 2 hour team run
93 Cathie Shattock Somer FilliesSomer AC 2 hour team run
94 Julia Dean Somer FilliesSomer AC 2 hour team run
95 Ben Worby Team Worby  2 hour team run
96 Donna Worby Team Worby  2 hour team run
97 Paul Turner    3 hour men run
98 John Hickey  Bristol Greyhounds Hash 3 hour men run
99 rachel robertson Family Robertson  1 hour family run
100 steve robertson Family Robertson  1 hour family run
101 brandon robertson Family Robertson  1 hour family run
102 antony robertson Family Robertson  1 hour family run
103 Dan Wilson Family Wilson  2 hour family walk
104 Louise Wilson Family Wilson  2 hour family walk
105 Aimee Wilson Family Wilson  2 hour family walk
106 Sophie Wilson Family Wilson  2 hour family walk
107 Yvonne Summerhayes  Taunton Hash House Harriers 2 hour ladies run
108 Steve Neads ABDMH4 2 hour team run
109 Roger Mann  Nailsea Running club 3 hour men run
110 Catherine Mann  Nailsea Running club 3 hour ladies run
111 Judith Conlon Declan and Mum  3 hour family walk
112 Declan Boyle Declan and Mum  3 hour family walk
113 James Boyle Conor & Dad  2 hour family run
114 Conor Boyle Conor & Dad  2 hour family run
115 Nick Ajderian Nick & HattieMendip Hash House Harriers 3 hour team walk
116 Hattie Ajderian Nick & HattieMendip Hash House Harriers 3 hour team walk
117 Sarah Jackson Rich n SmartMH4 3 hour team run
118 Colin Welch ExcroxNailsea RC 3 hour team run
119 Jules Smailes ExcroxNailsea RC 3 hour team run
120 Clare Prosser  MH4 & Wells City Harriers 3 hour ladies run
121 Dave Bonstow  MH4 2 hour men run
122 Elizabeth Mellett The Welsh Wanderers  2 hour team run
123 Davina Powell The Welsh Wanderers  2 hour team run
124 Elly Milln Awaiting InspirationMH4 2 hour team run
125 Mike Brown Awaiting InspirationMH4 2 hour team run
126 Richard pontin Rich n SmartMh4 3 hour team run
127 Cameron Jack    3 hour men run
128 Debbie Marshall    2 hour ladies run
129 Allan Jamieson  Wells City Harriers 3 hour men run
130 david Huxtable Taunton Hash house harriersTaunton Hash 3 hour team run
131 Lucy Chard The 'Grand' duoMendip Hash 2 hour family run
132 Rhys Barnes The 'Grand' duoMendip Hash 2 hour family run
133 Jim Plunkett-Cole  Frome 3 hour men run
134 Katrina Hayes tardis troopers  1 hour family walk
135 Jonathan Hayes tardis troopers  1 hour family walk
136 Edward Hayes tardis troopers  1 hour family walk
137 Laura Hayes tardis troopers  1 hour family walk
138 Elizabeth Treherne  Bristol Orienteering Klub 2 hour ladies run
139 Simon St Leger-Harris  Bristol Orienteering Klub 2 hour men run
140 Kate Jenkins Nobes Family  1 hour family walk
141 Lizzie Nobes Nobes Family  1 hour family walk
142 Sam Nobes Nobes Family  1 hour family walk
143 Toby Smith Curried Haggis  3 hour team run
144 Andrew Whyte Curried Haggis  3 hour team run
145 Sunny Shah Curried Haggis  3 hour team run
146 Sophie Mouly Taunton Hash House HarriersTaunton Hash House Harriers 2 hour team run
147 Jenny Ford  Clevedon Athletics Club 3 hour ladies run
148 William Anderson Chiltern Runners  2 hour team run
149 Billie Anderson Chiltern Runners  2 hour team run
150 John Reynolds  Wells city Harriers & MH4 3 hour men run
151 Ian Carpenter  Wells City Harriers & MH4 1 hour men run
152 James Sherwin Frome RunnersFrome 3 hour team run
153 Mark Aston Frome RunnersFrome 3 hour team run
154 Lee Woodland  Cheddar Running Club 3 hour men run
155 Tony Blatchford Frome RunnersFrome 3 hour team run
156 Kevin Rafter  Bristol GreyhoundsHHH 3 hour men run
157 Alison Duffy Scruffy Duffys  2 hour family walk
158 Gavin Duffy Scruffy Duffys  2 hour family walk
159 Erin Duffy Scruffy Duffys  2 hour family walk
160 Lily Duffy Scruffy Duffys  2 hour family walk
161 Richard Blackmore  Maiden Newton Running Club 2 hour men run
162 Megan Seymour  MH4 2 hour ladies walk
163 Ian Webber The Webber's  2 hour family walk
164 Jo Webber The Webber's  2 hour family walk
165 Nathan Webber The Webber's  2 hour family walk
166 Jacob Webber The Webber's  2 hour family walk
167 Izaac Webber The Webber's  2 hour family walk
168 christina Curno taunton HashTaunton Hash 3 hour team run
169 Val Perigo Les EscargotsRunning Forever RC 2 hour team run
170 Phil Wilson Les EscargotsRunning Forever RC 2 hour team run
171 Mel Axon Les EscargotsRunning Forever RC 2 hour team run
172 Martin Axon Les EscargotsRunning Forever RC 2 hour team run
173 Mike Nicholls Les EscargotsRunning Forever RC 2 hour team run
174 Mike Sharpe Les EscargotsRunning Forever RC 2 hour team run
175 Frances Bond Team Bond  3 hour team run
176 Paula Purnell Frenchay Trotters  2 hour family walk
177 Philip Purnell Frenchay Trotters  2 hour family walk
178 Emma Purnell Frenchay Trotters  2 hour family walk
179 Lucy Purnell Frenchay Trotters  2 hour family walk
180 Garry Wakeling  Just Glue It 2 hour men run
181 Marina O'Connell OConnells  2 hour family walk
182 Mark O'Connell OConnells  2 hour family walk
183 Ruby O'Connell OConnells  2 hour family walk
184 Lily-mei O'Connell OConnells  2 hour family walk
185 Phil Kingsley-Jones The wanderers  2 hour family walk
186 Becky Kingsley-Jones The wanderers  2 hour family walk
187 Joshua Kingsley-Jones The wanderers  2 hour family walk
188 Rosie Kingsley-Jones The wanderers  2 hour family walk
189 Ben Kingsley-Jones The wanderers  2 hour family walk
190 Sean Cox  nil 3 hour men run
191 Lesley Grant The Grants  1 hour family walk
192 Sam Grant The Grants  1 hour family walk
193 Tom Grant The Grants  1 hour family walk
194 Gill Jones Hemings Lemings  3 hour team run
195 Bob Hemings Hemings Lemings  3 hour team run
196 Rod Jones Jones & Son  2 hour family run
197 Gareth Jones Jones & Son  2 hour family run
198 Philippa Spruit Family SpruitTeam Bath 1 hour family walk
199 Eddie Spruit Family SpruitTeam Bath 1 hour family walk
200 Johan Spruit Family SpruitTeam Bath 1 hour family walk
201 Freya Spruit Family SpruitTeam Bath 1 hour family walk
202 Reuben Spruit Family SpruitTeam Bath 1 hour family walk
203 Linda Still The Still SloggersCrewkerne Running Club 3 hour family walk
204 Roger Still The Still SloggersCrewkerne Running Club 3 hour family walk
205 Karl Still The Still SloggersCrewkerne Running Club 3 hour family walk
206 Sascha Still The Still SloggersCrewkerne Running Club 3 hour family walk
207 Olivia Still The Still SloggersCrewkerne Running Club 3 hour family walk
208 Marcus Taylor Marcus n John  3 hour team run
209 John Volanthen Marcus n John  3 hour team run
210 Andy Woods Fell Striders  2 hour team run
211 Steve Layzell Fell Striders  2 hour team run
212 Margaret Woods Fell Striders  2 hour team run
213 Graham James  Stubbington Green Runners 3 hour men run
214 Judith James    3 hour ladies walk
215 Helena James Helena & Miriam  3 hour team walk
216 Miriam James Helena & Miriam  3 hour team walk
217 Robert Perry Run Eddyn/a 2 hour family run
218 John Stuart Run Eddyn/a 2 hour team run
219 Nick Sale The WeaselsCrewkerne RC 2 hour family walk
220 Emma Sale The WeaselsCrewkerne RC 2 hour family walk
221 Toby Larkin The WeaselsCrewkerne RC 2 hour family walk
222 Emma Larkin The WeaselsCrewkerne RC 2 hour family walk
223 Eve Sale The WeaselsCrewkerne RC 2 hour family walk
224 Molly Sale The WeaselsCrewkerne RC 2 hour family walk
225 Richard Sale The WeaselsCrewkerne RC 2 hour family walk
226 Molly Larkin The WeaselsCrewkerne RC 2 hour family walk
227 Samuel Larkin The WeaselsCrewkerne RC 2 hour family walk
228 Martin Chaffey Team MartlynYeovil Town RRC 1 hour family walk
229 Lynda Chaffey Team MartlynYeovil Town RRC 1 hour family walk
230 Ellen Chaffey Team MartlynYeovil Town RRC 1 hour family walk
231 Monica Longhorn  Falmouth Road Runners 2 hour ladies run
232 Jason Longhorn  Falmouth Road Runners 2 hour men run
233 Martin Bird Beauty and the BeastNailsea 3 hour team run
234 Sally Johnson Beauty and the BeastNailsea 3 hour team run
235 Bill Thompson Annabolics  2 hour team run
236 Tony Hogg A Motley CrewWeston AC 3 hour team run
237 John Rance A Motley CrewWeston AC 3 hour team run
238 Laurie Phippard A Motley CrewWeston AC 3 hour team run
239 Mary Crawford Team CrawfordAvon Valley Runners 2 hour team run
240 James Crawford Team CrawfordAvon Valley Runners 2 hour team run
241 Dominic Weston Three Little PigsMendip Hills Hash House Harriers 3 hour team run
242 David Chandler Three Little PigsMendip Hills Hash House Harriers 3 hour team run
243 Simon Edwards Three Little PigsMendip Hills Hash House Harriers 3 hour team run
244 Christina Vivian Christinas TeamAvon Valley Runners 2 hour team run
245 Denise Ellis Christinas TeamAvon Valley Runners 2 hour team run
246 Bob Ellis Christinas TeamAvon Valley Runners 2 hour team run
247 Mark Faulkner Shepton Sheep  3 hour team walk
248 Steve Sage Shepton Sheep  3 hour team walk
249 Nigel Robinson  Taunton Hash House Harriers 3 hour men run
250 Carole Thomas Annabolics  2 hour team run
251 Andy Devereux  Weston AC 2 hour men run
252 Richard Nuell  Portishead Running Club 3 hour men run
253 Anna Adcock Team Adcock  1 hour family walk
254 Gary Adcock Team Adcock  1 hour family walk
255 Megan Adcock Team Adcock  1 hour family walk
256 Emily Adcock Team Adcock  1 hour family walk
257 Duncan Faulkner Shepton Sheep  3 hour team walk
258 Elizabeth Green Mendip MudlarksWeston AC 2 hour team run
259 Peter Green Mendip MudlarksWeston AC 2 hour team run
260 Garry Perratt  Axe Valley Asylum of Running 3 hour men run
261 Kelsham Hanna  Mynydd Du 2 hour men run
262 Toby Betteridge Gasmen  2 hour team run
263 James Raitt Gasmen  2 hour team run
264 Mary Wells Mary n MikeMendip Hash 2 hour team run
265 Michael Duckett Mary n MikeMendip Hash 2 hour team run
266 Phil Dunster Phil n MelMendip Hash 2 hour team run
267 Mel Layton Phil n MelMendip Hash 2 hour team run
268 Tina Cullen  Yeovil Town RRC 1 hour ladies walk
269 Rowan Dent The Non-Runners  2 hour team walk
270 Alice Dent The Non-Runners  2 hour team walk
271 Tom Newell The Non-Runners  2 hour team walk
272 Carlos del Salto The Non-Runners  2 hour team walk
273 Mat Sibley  Denmead Striders 3 hour men run
274 Nicola Sibley  Denmead Striders 3 hour ladies run
275 Myles Podmore Poddy's Allstars  2 hour family walk
276 Nina Podmore Poddy's Allstars  2 hour family walk
277 Sidney Podmore Poddy's Allstars  2 hour family walk
278 Martin Corbett  Mountain Sheep MSH3 2 hour men run
279 Chris Irving The WedgiesAxe Valley Runners 3 hour team run
280 Paul Tolchard The WedgiesAxe Valley Runners 3 hour team run
281 Aaron Slater The Yeovillians  2 hour team run
282 Steve Kitch The Yeovillians  2 hour team run
283 Tom Nadin The Yeovillians  2 hour team run
284 Ben Murrell The Yeovillians  2 hour team run
285 Ines Braun Ines n KenGillingham Trotters 3 hour team run
286 Ken Metcalfe Ines n KenGillingham Trotters 3 hour team run
287 Tracey Bryant Traceys TeamMendip Hash Harriers 1 hour team walk
288 Ali Gadd Traceys TeamMendip Hash Harriers 1 hour team walk
289 Paul Waite Traceys TeamMendip Hash Harriers 1 hour team walk
290 Mike Benson ABDMH4 2 hour team run
291 Joshua Dearman ABDMH4 2 hour team run
292 Emma Dearman ABDMH4 2 hour team run
293 Julia Havas ABDMH4 2 hour team run
294 Mark Shelton ABDMH4 2 hour team run
295 Kirstie Puckle    2 hour ladies run
296 Sam Puckle    2 hour men run
297 Dan Parfitt Chew the valley  2 hour team run
298 Steve Hawkins Chew the valley  2 hour team run
299 Jon Walford Chew the valley  2 hour team run
300 Annabelle Volanthen Mystery Machine  1 hour team walk
301 Matthew Volanthen Mystery Machine  1 hour team walk
302 Paul Grant Three Peaks  3 hour team walk
303 Lee Huggins Three Peaks  3 hour team walk
304 Tony Richards Family Richards  1 hour family walk
305 Wendy Richards Family Richards  1 hour family walk
306 Ellie Richards Family Richards  1 hour family walk
307 Josie Richards Family Richards  1 hour family walk
308 Antonia Richards Family Richards  1 hour family walk
309 Alfie Richards Family Richards  1 hour family walk
310 Jos Clark The Clarks  2 hour family run
311 Hugo Clark The Clarks  2 hour family run
312 George Berry ABDMH4 2 hour team run
313 Richard Stockham  Nailsea 2 hour men run
314 Ian Smith Annabolics  2 hour team walk
315 Andy Kenchington BRAT 1Birmingham Running Athletics and Triathlon 2 hour family run
316 Anne Kenchington BRAT 1Birmingham Running Athletics and Triathlon 2 hour family run
317 Margaret Kenchington BRAT 2Birmingham Running Athletics and triathlon Club 1 hour family walk
318 Thomas Kenchington BRAT 2Birmingham Running Athletics and triathlon Club 1 hour family walk
319 Christopher John  Nailsea Running Club 2 hour men run
320 Judy Baynes BaynesvilleMH4 1 hour family walk
321 Geoff Baynes BaynesvilleMH4 1 hour family walk
322 Stuart Baynes BaynesvilleMH4 1 hour family walk
323 Luke Baynes BaynesvilleMH4 1 hour family walk
324 Katie Sibley BaynesvilleMH4 1 hour family walk
325 Thomas Sibley BaynesvilleMH4 1 hour family walk
326 Andrew Hoddinott Hemings Lemings  3 hour team run
327 John Curtis Team CurtisHogweed Trotters 3 hour team run
328 Pat Curtis Team CurtisHogweed Trotters 3 hour team run
329 Ms Vogan Ms Vogan  3 hour team walk
330 Taunton Hash Taunton Hash  2 hour team run
331 Mel Dodge    2 hour ladies walk
332 Liz & George Liz & George  1 hour team run
333 Andrew Say    2 hour men run
334 Richard Saurage    2 hour men run
335 Family Owen Family Owen  1 hour family run
336 Team Alexanders Team Alexanders  1 hour family walk
337 Claire Sapwell    3 hour ladies run
Pilton Cider Cheddar Ales